Odkyselení organismu

Kyselost organismu se nejčastěji pozná tak, že máte ospalky v očních koutcích, když se ráno probudíte, ale i když se Vám tvoří přes den.   

To byste měli být na pozoru!   

Další známkou překyselení organismu je pocení v noci či přes den, tlak v oblasti žaludku, kožní problémy, snížená imunita, 

křeče, špatné trávení, bolesti hlavy a zad, pálení žáhy, nadýmání. 

Tělo v noci a ve dne bojuje s toxiny a snaží se je vyloučit. 

Což má za následek únavu a málo energie. 

Říká se, že někdy více je méně a já zvolil méně, proto budete z této směsi benefitovat více.   Zvolil jsem pouze 2 byliny a jeden aktivátor.


Řepík   

Je bylina, která má více podpůrných látek v kořenu než v listech a teď se podíváme proč. Obsahuje totiž třísloviny, cholin, kyselinu křemičitou a nikotinovou, vitamín C a minerální látky křemík a železo. Zlepšuje trávení a léčí záněty na sliznicích trávicího ústrojí. Vyznačuje se hojivými, dezinfekčními a protizánětlivými vlastnostmi a tím zlepšuje činnost jater, žlučníku a ledvin. Léčí bolesti v kříži a revma . Jeho hlavní účinek je odkyselení organismu a je tak zásadní složkou této bylinné směsi.


Kořen pampelišky   

Pampeliška celkově je mocná léčitelka a také poklad pro tělo. Pomáhá při nemocech ledvin a sleziny, ale také nesmím opomenout, že léčí ekzémy a pásový opar, detoxikuje játra, snižuje vysoký krevní tlak, stimuluje tvorbu inzulinu což udržuje stabilní hladinu cukru v krvi. Je bohatá na vitamíny A, C, D, K a B-komlexu, minerální látky jako je hořčík, draslík, vápník, železo a zinek. Kořen pampelišky napomáhá hubnutí jelikož fytochemikálie obsažené v něm podporují objem a četnost močení a tím naše tělo zbavují přebytku vody. Je také močopudná, potlačuje chuť k jídlu, odbourává tuky a upravuje hladinu cholesterolu. Podporuje léčbu cukrovky a snižuje plynatost.


Teď už víte z čeho se skládá bylinná směs:

Řepík, kořen pampelišky a teď se dostáváme ještě k aktivátoru.


Co je aktivátor: Aktivátor je složka, která působí v těle na kardiovaskulární systém, roztahuje žíly, pročišťuje a je antiseptická. Použitím aktivujete účinek směsi.

Aktivátor v této směsi je zázvor Má výrazné dezinfekční, antibakteriální i protivirové účinky, které jsou potřeba k posílení imunitního systému. Zázvor prohřívá tělo a proto je ideálním pomocníkem při boji s nachlazením a chřipkou. Díky vysokému obsahu draslíku a manganu udržuje krevní oběh i srdce zdravé. Také podporuje trávení, zmírňuje nevolnost, pálení žáhy, snižuje cholesterol a je velkým pomocníkem při hubnu

"Jan Dragomir"